Сайт працює в тестовому режимі

Стисло заголовок

Новий закон - нові обов’язки: що треба знати про булінг

Заголовок

Новий закон - нові обов’язки: що треба знати про булінг

Дата

25.01.2019 9:00

Тези

Новий закон - нові обов’язки: що треба знати про булінг

Новина, подія

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який запроваджує відповідальність за булінг учнів.

Зокрема, змінами до закону «Про освіту» визначено такі повноваження керівника закладу освіти:

·              розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;

·              забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);

·              повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти».

Також по-новому визначено права та обов’язки педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу доповнена  абзацом такого змісту:

·              повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

Також, батьки здобувачів освіти мають обов’язки:

·              сприяти керівництву закладу освіти у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);

·              виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

Враховуючи наведене, якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

Окрім цього, працює гаряча лінія з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги.

Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник школи, то він повинен повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор школи повинен розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. В подальшому, директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.​

Вкладення

1.png    
Тип вмісту: Елемент
Створено о 25.01.2019 11:06 користувачем Нестеренко І.М.
Останні зміни внесено о 25.01.2019 11:07. Автор: Нестеренко І.М.

Портал адміністративних послуг
Львівської області