Сайт працює в тестовому режимі

Стисло заголовок

Поїхати з дитиною за кордон-легко! Скажемо так відповідальному батьківству

Заголовок

Поїхати з дитиною за кордон-легко!
Скажемо так відповідальному батьківству

Дата

05.12.2018 14:00

Тези

Поїхати з дитиною за кордон-легко!
Скажемо так відповідальному батьківству

Новина, подія

Тарас Грень, очільник Львівської юстиції, нагадав про те, що часто діти є засобом маніпуляції між розлученими батьками. Тому, важливо знати про ті випадки, передбачені Законом, коли не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд дитини за кордон.
Отже, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому з батьків у спілкуванні та побаченнях з дитиною: така дитина може виїхати за кордон на термін до 1-го місяця. Що необхідно:
·        якщо відомо про місце проживання другого з батьків, написати йому рекомендованого листа про державу-прямування та мету та тривалість поїздки;
·        на кордоні пред`явити копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.
ПАМ`ЯТКА: повернутись в Україну з дитиною потрібно в строк до 1 місяця з дати виїзду. За умисне порушення строків перебування з дитиною за кордоном-штраф у розмірі від 1700 до 3400грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.
Якщо дитині заборгували зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою- можна виїхати з дитиною на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника. Що необхідно:
·        Отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів у державного чи приватного виконавця за місцем виконання рішення про стягнення аліментів;
·        На кордоні пред`явити довідку про наявність у другого з батьків заборгованості понад 4 місяці або понад 3 місяці та документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.
Тарас Грень наголосив , що ці правила стосуються виїзду із дитиною за кордон з метою лікування, навчання; участі у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинку.

Вкладення

kinder_bag.png    
Тип вмісту: Елемент
Створено о 05.12.2018 14:17 користувачем Стрельченко Л.Г.
Останні зміни внесено о 05.12.2018 14:20. Автор: Стрельченко Л.Г.

Портал адміністративних послуг
Львівської області